Школа № 22

Надіслав: admin , дата: ср, 05.29.2019 - 18:15

Особливості закладу:Багато років на базі школи діє шкільне екологічне товариство та пошуково – краєзнавчий клуб „ Незабудка”. Школа пишається своїми випускниками. Серед них Тацій Василь Якович, академік НАН України, президент Академії правових наук України, ректор Національної юридичної академії України ім. Я.Мудрого. Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти школа визначена опорним педагогічним майданчиком для керівників освітніх закладів області. Методичне об’єднання вчителів іноземних мов тісно співпрацює з кафедрою гуманітарних дисциплін інституту післядипломної освіти

Історія 22-ї школи

У чарівному куточку Дублянщини по вулиці Низовій, 8 розташлвана Полтавська Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22. Школа була відкрита в 1922 році як початкова залізнична по вулиці Сакко, 54. Але на прохання жителів, які працювали на залізниці, школу перевели до поміщицького маєтку панів Черненків у 1927 році.

Першим директором був Сабаш Г.П., його наступник з 1924 по 1927рр. – Щербина Ф.М. З 1927 року по 1943 рік школу у різні роки очолювали Романенко А.П., Обора, Ладур О.М., Янко Г.К., Кузнєцов, Степанов, Суворова А.І. З 1943 по 1944р. на посаді директора школи був Черкаський О.З., з 1944р. по 1946р. – Ісаєнко М.С., з 1946р. по 1952р. – Оленець П.П.

Значний етап в історії школи пов'язаний з іменем Кулічковського П.М., який очолював школу з 1952 по 1964 рр. За його ініціативою був організований шкільний театр, який складався із вчителів, батьків та учнів школи. Вони давали платні вистави, кошти від яких ішли на добудову школи. У 1959році до поміщицького будинку було добудоване крило, у якому розмістилися 10 класних кімнат та гардероб.

У 1962 році добудовано спортивний зал, п’ять класів – кабінетів, майстерня по обробці металу та деревини.

З 1965 по 1979 рік школу очолювала Золотова Людмила Костянтинівна, бувший фронтовик, військовий радист, людина неспокійної вдачі. Під її керівництвом започатковано роботу пошукового загону «Незабудка», зібрано велику кількість цікавих матеріалів, документів, записано спогади учасників бойових дій.

Окрім Золотової Л.К. у школі в різні роки працювали ветерани ВВВ Кулічковський П.М., учитель трудового навчання Пашко О.П., учитель математики Загаловацький М.І., військовий керівник Садов О.О., вчитель фізичної культури Гаркавий П.І.

З 1979 по 1984 рр. директором школи була Шевченко Клавдія Романівна. Під її керівництвом проводилась цікава виховна робота, особливо значною і змістовною вона була по військово – патріотичному вихованню.

У 1980 році було відкрито музей Бойової слави 9-ої Полтавської Гвардійської повітряно-десантної дивізії, яка визволяла м.Полтаву від німецько-фашистських загарбників.

Із 1984 по 2007 рік школу очолювала Круглова Валентина Степанівна. За час її роботи на посаді директора значно зміцнена матеріальна база школи. За рахунок позабюджетних коштів побудовані їдальня на 120 посадкових місць, господарські приміщення, у 1998 році – нова котельня, школа переведена на газове опалення. У 2000 році введено в дію новий триповерховий корпус із сучасними навчальними кабінетами, танцювальною та актовою залами.

З 2007 року директором школи є Тукало Олена Володимирівна.

Контакти організації
  • Адреса з описом: місто Полтава, вулиця Низова, 8 (Дублянщина)
Товари та Полслуги

Базова освіта

Рік заснування:
1922 рік
Категорія
Навчання
Підкатегорія
школа